Firma CZBRIK, s.r.o. se zabývá primárně zpracováním a recyklací odpadů na výrobní suroviny, službami v oblasti likvidace odpadů se zaměřením na dřevo, papír a plasty. Samostatnou část firmy tvoří výroba ekologických topiv.

Společnost byla založena v roce 2010 s primárním cílem vyrábět a prodávat papírové brikety a vytvořit chráněná pracovní místa. Tento cíl se naplnil a i v současné době firma zaměstnává více než 80 % hendikepovaných osob.

V roce 2011 byly nakoupeny výrobní technologie pro výrobu papírových briket. V roce 2012 do společnosti finančně vstupuje skupina Vltavín. Hned v následujícím roce se významně zvýšil objem výroby a ta byla přesunuta do větších výrobních prostor.

Se zvyšováním výroby byla společností Vltavín capital invest a.s. nastavena a realizována nová výrobní a obchodní strategie společnosti. Došlo k rozšíření portfolia produktů topiv a nově také zpracování dřeva, plastů a drahých kovů. 
V roce 2015 vstoupil Vltavín capital invest a.s. do firmy přímo jako společník.

Za dobu aktivního působení ve společnosti se nám podařilo zvýšit výnosy z necelého 0,35 mil Kč v roce 2011 na 53,5 mil Kč v roce 2018.

Data k 31. 12. 2018

Firma CZBRIK s.r.o.
Web http://czbrik.cz
Odvětví energetika, ekologie, suroviny
Počet zaměstnanců 78
Spolupráce od 2012 – dosud
Podíl Vltavín capital investu 70%
Investice, kapitál rozvojový kapitál cca 42 milionů Kč
Typ projektu vstup do společnosti
Stav Aktivní